Turknet Arkadaşını Getir KampanyasıMerhaba arkadaşlar öncelikle nasilbasarirsin.com’a hoşgeldiniz. Bu yazımızda Turknet hakkında benimde yararlandığım bir kampanya hakkında bilgi aktaracağım. Kampanyanın adı Arkadaşını Getir Kampanyası. Günümüzde uzaktan eğitimden dolayı neredeyse herkes evine internet almaya başladı ve günümüzde internet fiyatları çok yüksek. Bu yüzden birçoğumuz nasıl yapacağız diye düşünüyor. Turknet bu konuda bizlere bir avantaj sağlıyor.

Turknet Avantajları Nelerdir?

Turknet, taahhütsüz hizmet verdiği için işimiz bittiği zaman, artık ihtiyacımız olmadığı zaman ya da sorun yaşadığımızda çok rahat şekilde iptal sağlayabiliyor. Eskiden iptal süreci biraz sıkıntı olsa da artık E-Devlet portalı üzerinden iptal edilebiliyor. Bu sayede tek tıkla hattınızı kapatabiliyorsunuz. Ayrıca paketleri diğer birçok firmaya göre daha ucuz olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Turknet paketleri içerisinde kotalı paket yok yani Tuknet’e gidip daha düşük fiyatlı paket var mı? denme durumu olmuyor. 35 mbps ve alt paketlerin fiyatları sabit oluyor ve müşterinin bulunduğu lokasyona bağlı olarak hizmet veriliyor. Örnek olarak altyapınız 24 mbps desteliyorsa sana 24 mbps hız veriliyor ama fiyatı 35 mbps hıza kadar olan paketle aynı fiyat oluyor. Bu bir dezavantaj gibi gözükse de aslında yine değil. 24 mbps hıza kadar olan paketten geçiş yapabiliyorsunuz. Ayrıca internet hızları iyi gözüküyor. İnternet testlerinde gayet iyi değerler aldım.

Turknet Dezavantajları Nelerdir?

Tabi ki bütün firmalar gibi Turknet’e geçmenin de bazı sıkıntıları var. Bu durumda bazen can sıksa da boş verebiliyorsunuz. Mesela en büyük sıkıntılarından teki müşteri olduktan sonra kesinlikle müşteri hizmetlerini arayıp görüşemiyorsunuz. Bu çok can sıkıcı bir durum benim için. Sadece online işlemler üzerinden kayıt açarak görüşme sağlıyorsunuz ama bu da hemen cevap aldığınız anlamına gelmiyor. Siz kaydı açtıktan sonra bekliyorsunuz ve müşteri temsilcileri eğer sizi ararsa direkt görüşüyorsunuz aramazsa büyük sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun dışında bana göre çözüm süreçlerinde sıkıntı var ve kaydı açtıktan sonra müşteri temsilcisinin insafına kalmışsınız diyebilirim. Bunun sebebinin alt tarafta başımdan geçen olayda anlatacağım. Faturalandırması diğer firmalardan tamamen farklı diyebilirim. Önce faturayı ödüyorsunuz ondan sonra hizmeti alıyorsunuz. Yani önden faturalandırma mevcut ve ilk ay iki fatura çıkıyor.

Ön Ödemeli Fatura Nedir?

Turknet sizlere ilk ay hariç almadığınız hizmetin faturasını kesiyor. Örnek olarak söyle anlatabilirim. Siz interneti Aralık ayında bağlattınız ve kullanmaya başladınız diyelim. Size ilk ayın sonunda yani Ocak ayında iki fatura çıkacaktır. Faturalardan teki aralık ayında yaptığınız kullanımdan dolayı olan faturadır. Bu faturayı ödediniz ama bir fatura daha olacaktır. İkinci faturada Ocak ayında yapacağınız kullanımın ücretidir. Size daha almadığınız bir hizmetin ücreti yansıyacaktır. Bu durumdan ilk başta benim haberim yoktu ve iki fatura çıkınca biraz şaşırmıştım.

Turknet Başımdan Geçen Olay

Turknet’e ilk başta geçerken elimde modem yoktu ama hesabımda para olmadığı için başvuru sırasında almadım. Müşteri temsilcisi ile bu durumu konuştuğumda daha sonra alabileceğimi belirtmişti bende ona göre hareket ederek başvuruyu yapmıştım. Gerekli parayı ailemden alıp karta yükledim ve modem siparişini verdim ama peşin olarak sadece başvuru sırasında modem alınabiliyormuş bu yüzden siparişlerim iptal ediliyormuş(bunu öğrenene kadar iki kere modemi almak istedim). İlk siparişimde ücret hesabıma gönderildi ve ben tekrar modem siparişi verdim ama modem bir türlü gönderilmiyor bende kayıt açtım ve beni arayan müşteri temsilcisi sadece ilk başta peşin şekilde modem alabileceğimi söyledi. Bende bu durumun bana daha önce iletilmediğini belirttim ve modemi taksitli değil peşin istediğimi belirttim. Bunu dememin sebebi peşin alırsam daha ucuza gelmesinden dolayıydı ama ben yine peşin alamadım. İkinci siparişimde yatırdığım para bana gönderileceğini beklerken gelmedi ve bunu sorduğumda bana hesaptan düşün yapılacak şekilde ayarlandığını söyledi. Bende tamam dedim.

Başımdan Geçen Olay-2

E-Devlet üzerinden kontrol ettiğimde Turknet’ten alacağım gözükmüyordu ama borç durumuna baktığımda -224 TL gözüküyordu ama baktığımda daha faturam dahi çıkmamıştı. Doğal olarak bu durumu da sordum bana faturalar kesilmiş ama online işlemlere yansıtılmamış bu yüzden göremiyorsunuz dendi. Bu tutarları söyle anlatayım. İnternet kullanım ücreti + kurulum ücretinin tamamı kesilmiş yani o an itibariyle Turknet’e borcum kalmamıştı. Modem siparişi verdim artık taksitli şekilde geriye kalan tutar da 224 TL’yi de modem ücretinden otomatik düşüm yapıldı ve modemi sadece ilk başvurusu sırasında peşin alabileceğim paylaşılmadığı için aradaki fark içinde indirim tanımlandı. Artık bir ay hemen hemen doldu ve fatura gelmeyecek diye beklerken 59 TL bir faturayla karşılaştım. Fatura detaylarında ödediğim kurulum ücretinin taksiti yansımış ayrıca modem taksit ücreti yansımış. Kullanım ücreti, başvuru sırasında arkadaşını getir kampanyasındaki referans kodu verdiğim için yansımadı. Bende tekrar kayıt açara durumu anlattım ama müşteri temsilcisi herhangi bir sorun yoktur diye geri dönüş yaptı bende ödediğim kurulum ücretini tekrar alamazsınız diyerek tekrar itiraz ettim. Yukarıda müşteri temsilcisinin insafına kaldınız dememin sebebi buydu aslında. Kaydı ilk kontrol eden arkadaş dikkat etmeden geri dönüş sağladı ben de tekrar itiraz edince başka biri ilgilenmeye başladı kayıtla ama görmeniz lazım aramaları için yalvarıyorum.

 

Başımdan Geçen Olay-3

Bu sefer kaydı inceleyen arkadaş beni aradı ve indirimin yansımadığını ve ödediğim kurulum ücretinin benden talep edildiğini anlattım.(kayıtta da anlatmıştım.) Daha önce ne kadar yatırdığımı ve bu paradan kesilen tutarları vs. hepsinden bahsettikten sonra müşteri temsilcisi ben kontrol edip sizi arayacağım diyerek çağrıyı sonlandırdı. Üstünden biraz süre geçti bir gün soraydı galiba Turknet’ten telefon geldi ve müşteri temsilcisi benim dediklerimi kontrol ettiğini ve bu durumun düzeltileceğini ama aktif faturanız olmadığı için müdahale edemediğinden bahsetti. Ben son ödeme tarihi var daha ödeme yapmadığımı belirttiğimde otomatik ödeme talimatından çekildiğini söyledi. Bu da bir dezavantaj aslında. Son ödeme tarihi gelmeden ücret direkt kesiliyor. Otomatik ödeme talimatından kesilen ödeme de modem taksitinden düşüldüğü belirtildi. Böyle bir durum çok sıkıntı oluyor. Yansımayan indirimi bekliyorum bu sefer düşülecek mi bakalım.  Sıkıntı yaşadığınızda dönüş süreleri biraz uzun oluyor ama bu da en sonunda çözülüyor.

 

Turknet Arkadaşını Getir Kampanyası Nedir?

Turknet, bizlere bu kampanyayı yaparak aslında büyük bir avantaj sağlıyor. Bu kampanya sayesinde bir aydaki internet kullanım ücretini ödemiyorsunuz. Bu sadece başvuru sırasında kullanabiliyorsunuz. Yani başvuru yaparken referans kodunu verdiğinizde sizlere ilk ay çıkacak iki faturanın tekinde ücret sadece taksitler oluyor. Kullanım ücreti ödemiyorsunuz bu sayede en azından iki ay kullanım ücreti ve taksitleri yansımıyor. Normalden daha az ödüyorsunuz. Bu referans kodu her ay değiştiği için buraya eklemiyorum. Sağ altta yer alan whatsapp simgesine tıklayarak iletişime geçebilirsiniz. Referans kodunu oradan vereceğim sizlere. Kampanyanın en büyük şartı iki tarafında faturasını zamanında ödemesi şartıdır. Yani faturayı ben zamanında ödemezsem sen yararlanamazsın ya da sen faturayı zamanında ödemezsen yine yararlanamazsın. Faturayı zamanında ödersen yararlanabiliyorsun sadece. Detaylı bilgiye alttaki linkten ulaşabilirsin.

Kampanya detaylarına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Altyapı sorgusu yapmak için buraya tıklayınız.

Başvuru yapmak için buraya tıklayınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Yardıma İhtiyacınız Var mı?
Merhaba;
Yardımcı olmamı istediğiniz bir konu var mı?