Türkiye’de İlk Koronavirüs İstanbul’da Tespit Edildi!

Türkiye’de ilk koronavirüs ortaya çıkmıştır. Bundan sonra daha dikkatli olunması gerekmektedir. Sağlık Bakanı Koca açıklamasıyla dünyaya bildirilmiştir. Devletimiz önlemleri aldığı belirtilmekte ama yayılmama durumu çok düşüktür. İlk vaka yurt dışından gelen birisinde ortaya çıktığını belirten Bakan Koca aslında bizlere söyle bir durumu belirtmektedir. Yurt dışından gelenlere özellikle dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor. Bu durum bizlere ders olmalı bizlere yurt dışına çıkanlara dikkat edilmesi gerekiyor. Hangi ilde bulunduğu belirtilmemiştir ama tahminimce İstanbul gibi sürekli yurt dışından gelenlerin çok olduğu bölgelerden tekinde olduğu bu bölgelerden uzak durulmalı ayrıca mecbur olmadıkça bu bölgelere gidilmemelidir.

Bulunduğunuz Bölge Turistlik Bir Bölge İse Orada Kalın

Turistlik bir bölgede oturuyorsanız yayılma ihtimalini azaltmak için bölge dışına çıkmamanızı rica ederiz. Ne kadar kötü bir durum olsa da bilmeden başkasına bulaştırma ihtimaliniz bulunmaktadır. Böyle bir durumda salgını arttırma ihtimaliniz olduğundan kendinizi kurtarmak için başkalarının hayatını yok etmeyiniz. Bulunduğumuz ay itibariyle hastalıklar olmakta ama tedbir amacıyla en yakın sağlık kuruluşuna gidip durumu belirtmenizde fayda olacaktır.Paniğe Kapılmayın

Koronavirüs semptomları olması sizin Koronavirüs’ünü taşıyor olmanız anlamına gelmez. Semptomlar normal grip ya da soğuk algınlığı gibi olduğu için dikkat edilmesi gereken asıl konulardan teki budur. Semptomları görmeniz sizin Koronavirüs taşıdığınız anlamına gelmeyecektir. Siz tedbir amaçlı doktora gidin ve kontrolleri yaptırınız. Eğer Koronavirüs size bulaşmışsa en sağlıklı yer hastanelerdir. Tedavi imkanınız yüksektir. Gitmezseniz sadece kendinizi değil herkesi tehlikeye atarsınız bunu asla unutmayınız. Kurtulmak için küçük bir şans varken bu şansınızı kaybetmeyiniz lütfen.

Hastanede Koronavirüs Bulaştı Diye Ölümünüz BeklenmeyecekHastaneler daha öncesinden özel olarak ayarlanmış ve buna göre tedbirler alınmıştır. Böyle bir durumda hastanelerde sizlere özel olarak bakılacak ve ölüme terk edilmeyeceksiniz. Asla korkmayınız sizler tedavi edilmek için çalışılacak ve mümkün olduğunda tedavi edilecektir.

CNN TÜRK Vakanın İstanbul Olduğunuz Belirtti

İstanbul’da yaşıyorsanız ve semptomlar varsa direkt hastaneye gidip kontrol ettirmenizde fayda vardır. Karantina altına alınan kişi yakınlarının özellikle hastaneye gidip kontrol ettirmeleri önem arz etmektedir.

Koronavirüs Korunma yollarını öğrenmek için tıklayınız

Bu yazının tüm hakları Nasilbasarirsin.com’a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©


Bir cevap yazın

Görüşmeyi Başlat.
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Merhabalar, Sitemize Hoşgeldiniz... Özgün içeriklerimiz ile başka yerde bulamayacağınız bilgileri sizlere aktarıyoruz.
Türkiye’de İlk Koronavirüs İstanbul’da Tespit Edildi! paylaşımımıza baktığınızı görüyorum. Yardımcı olmamı ister misiniz?