Teknolog Modem TavsiyeleriMerhaba arkadaşlar bu yazımızda modem araştırması yaparken karşılaştığım bir Youtube kanalı hakkında destek yazısı yazmak istedim. Bunun sebebi arkadaşımız çok hızlı dönüş yapması ve gerçekten başkalarına yardım etmek istediğini düşünmemdir. Öncelikle modemler hakkında bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

Modem Nedir?

Modemin klasik tanımından bahsetmeyeceğim ama kısaca anlatmak isterim. Evlerde ya da işyerlerinde kullanılan Router, Access Point ya da interneti kullanabilmeniz için gerekli bağlantıyı yapan cihazın birleşimidir. Bunlar ne diye düşündüğünüzü duyar gibiyim. Router birçok ağın bağlantısını sağlayan cihazdır. Bu Lan bağlantısı olarak nitelendirilebilir. Yani işyerinizde birden fazla ağ var ve bunu kullanabilmenizi sağlayan cihazdır. Access Point ise kablosuz ağı çoğaltmak için kullanılır diyebiliriz. Yani kapsamda sorun yaşıyorsanız Access Point alarak sorunu çözmeniz istenir. Access Point genel olarak kablosuz ağın çekim gücünü arttırmak için kullanılmaktadır. Access Point ve Router hemen hemen aynı amaç için kullanılabilir diyebiliriz. Arasında çok az fark çok azdır. Kablosuz ağı güçlendirebilir ya da kablolu bağlantıyı çoğaltabilirsiniz ama internet bağlantınızı sağlayabilmesi için sizlerin bir adet modem dediğimiz internet bağlantısını sağlayan cihaz gerekir. Access Point ve Router’dan ayrılan en büyük özellik budur. Arayüze girip kullanıcı adı ve şifresini girebildiğiniz, düzenleme yapabildiğiniz araçtır. Bu cihaz olmadan Access Point ve Router işe yaramaz.

Modem Nedir? – 2

Günümüzde Access Point ve Router, modemle birleşmiş ve gelişmektedir. Ekstradan Access Point almak zorunda kalmıyoruz ya da Router almak zorunda değiliz. Modem bütün özelliklerin birleştiği bir cihazdır. Modeminiz ne kadar iyiyse bu sayede sizde sıkıntı yaşamazsınız.

Teknolog Youtube Kanalı

Birçok Turknet kullanıcısı gibi bende modem almak zorunda kaldım hatta süreci anlatayım. Turknet’e başvuru yaptım ve başvuru sırasında modem almadım ama daha sonrasında online işlemlerden modem siparişini peşin ödemeyle sağladım ama modem gelmedi para iadesi sağlandı. Bir sorun oluştu diye tekrar sipariş verdim ama yine aynısı oldu bende modem araştırmaya başladım ve araştırırken Tenda V1200 AC1200 mbps modeme denk geldim. Buna bakarken Teknolog Youtube kanalındaki bir video dikkatimi çekti. Modem tavsiyesi veriyordu. Arkadaşımız anlatım tam anlamıyla yeterli değildi ama çok fazla bilgi olduğundan bu şekilde olduğunu düşündüm. Sadece aklımda kalan soru şu oldu. Son iki modemi gösterirken teki Tenda V1200 AC1200 mbps modemi ve bir modem daha vardı hangisi alacağıma karar verememiştim.

Teknolog Youtube Kanalı -2

Yorum attım ve direkt cevap vermiş kanal sahibi. Yeni bir kanal ve kanal sahibi ise bu işte istekli olduğunu gördüğüm için modem tavsiyesine uyuyorum. Çok hızlı cevap veriyor bunu test ederek kendim gördüm ve bu arkadaşımıza yardımcı olmak istedim. Yardım için elimde olan tek yöntem buradan paylaşım yapmaktır. Arkadaşlar videoyu alta koyacağım ve o videoyu izleyerek alabileceğiniz modemler var. En alt segment modemden başlayıp üst düzey modemlere gidiyor ama asla unutmayın evde kullanabileceğiniz modemler bunlar. Kanalda başka işinize yaracak videolarda var. Şuandaki videoların bir kısmı fotoğrafta var oradan kontrol edebilirsiniz ya da altta yer alan videodaki Youtube yazısına tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. İşyeriniz varsa kesinlikle Asus modemler ve daha üst segment modemler tavsiyemdir.

Videoyu izlemek için buraya tıklayınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Yardıma İhtiyacınız Var mı?
Merhaba;
Yardımcı olmamı istediğiniz bir konu var mı?