Koronavirüs Türkiye’ye Geldi!

Herkesin Türkiye’de Koronavirüs var mı diye sorduğu bu soruya yazımızda cevap vereceğiz detaylar için yazımızı okuyunuz. Her tarafımızda Koronavirüs varken nasıl olur da Türkiye’de olmaz diye düşünürken bir doktorun açıklaması gözümüze çarptı.

Türkiye’de Var Mı?

Evet, tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de Koronavirüs var. Bunun en büyük kanıtı anlık karantina kararları ve Türkiye’den havalanıp Singapur’a inen THY uçağında Koronavirüsünün tespit edilmesidir. THY uçağında bulunması bizleri tedirgin ederken neden saklandığı konusunda bir araştırma yaptık. Aslında saklanmıyor sadece gündem farklı olduğundan açık açık söylenmiyor diyebiliriz. Doktorun açıklaması ise bizim düşüncemize destek olur nitelikteydi. Doktor Türklerin geninden dolayı Koronavirüs’ün bizlere bulaşmadığını belirtti ve bu şekilde bir çalışma yapmıştır.

Tüm Dünya Koronavirüs Yüzünden Krizdeyken Biz Nasıl Rahatız?

Bunun sebebini birçok şekilde açıklayabiliriz aslında. En basit şekilde bağışıklığımız var diyebiliriz. Peki nasıl? Aslında bunun cevabı da bariz şekilde belli. Geçmişten günümüze Türk Milleti olarak birçok savaşa katıldık ve buralarda bizim coğrafyamızda olmayan hastalıkları kaptık. Bu şekilde millet olarak sürekli bir kavga içinde kaldık. Savaş olmadığı vakitlerde çeşitli hastalıklarla savaştığımız için günümüzdeki birçok hastalığa karşı bağışıklığımız var. Tabi herkesin bağışıklığı yok bu durumda yine dikkat etmemiz gerek. Bu tabi bir tez diyebiliriz rahatlıkla. Bağışıklığımız var diye de her yere gitmemiz doğru değil tabi. Bizde önlem almalıyız. Şuanda iki farklı Koronavirüs çeşidi var birine bağışıklığımız olabilir ama diğer Coronavirüs tipine bağışıklığımız olmayabilir. Bu birinci tezimizdi ve hiçbir tıbbı delile dayanmamaktadır. İkinci tezimiz ise Türklerin genlerinden dolayı Coronavirüs’ün bulaşmamasıdır.Genimizden Dolayı Nasıl Coronavirüs’ü Bulaşmıyor?

Kadim bir ırk olan Türk ırkı yüzyıllardır var olmakta. Bu durum birçok ırkla bir şekilde ilişkide olmamızı sağlamış ya da evlenmemizi sağlamıştır. Günümüz ırklarına bakıldığında Türk ırkı kadar başka ırklarla bu kadar ilişki içerisinde olan ırk yoktur. Bizlerin bu yüzden genlerimizde değişiklikler olmuştur. Bu durum düşünüldüğünde virüsün bize bulaşmama ihtimali vardır. Dünya Savaşı Z adlı filmde de bu tarz bir durumdan bahsetmiş ve filmdeki virüsten bu şekilde kurtulmuşlardır. Filmde bahsedilen durum virüslerin bir şekilde seçim yaptığıdır. Dünya Savaşı Z adlı filmde ölmek üzere olan insanlara virüsün bulaşmadığı gösterilmiş ama bu bir kurgu olduğu için önemli değildir. Gelelim asıl çıkarıma. Günümüzde virüslerin insan bedeni seçtiği bilinmektedir. Bunun sebebi her zaman aynı olmasa da sonuç aynıdır. Virüsler barınabilecekleri bir beden aramakta ve yaşamlarına devam etmeye çalışmaktadırlar. Yani biz insanlar gibi yaşamak için sürekli çabalarlar. Biz insanlar nasıl yaşamımızı sürdüremeyeceğimiz ya da yaşamımızı tehlikeye atacak yerlerden uzak duruyorsak bu durumda böyledir.

Genimizden Dolayı Nasıl Coronavirüs’ü Bulaşmıyor?-2

Koronavirüs’ü barınabileceği ve hayatına devam edebileceği bir beden aramakta ve bunu neredeyse bütün dünyadaki insan bedenlerinde barınabilir ve yaşamına devam edebilir. Bu durum sadece Türkler gibi kadim bir ırkta istisna olabilir. Yukarıda bahsettiğimiz durumdan yani birçok ırkla ilişki içinde olmamızdan dolayı bu durum bize bir koruma sağlamış olabilir. Nasıl bir koruma diye de düşündük ve tahmin ettiğimiz gibi bir sonuca vardık.Koronavirüs’ü Bizim Bedenimizde Barınamıyor!

Bunun sebebi ise genlerimizde birden fazla genin olmasıdır. Bir şekilde Coronavirüs’ü yaşamına devam edemeyeceği için ve barınamayacağı için bizden uzak durarak diğer ırklara yöneliyor.

Coronavirüs’ü Bize Bulaşmayacağının Garantisi Var Mı?

Tabi bunun garantisi yoktur. Coronavirüs’ü ortaya çıktığı günden itibaren tespit edilen bir mutasyonu vardır. Bu mutasyonun kendi yaşamı için devam edeceğini düşünüyoruz. Biz her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz ki bize hiç bulaşmasın.
Coronavirüs’ünden korunmak için yapılması gerekenleri daha önceki yazılarımızda paylaştık ve buradaki yazımızı okumanızı öneririz.

Türkiye’deki Coronavirüs’ü Tehlikeli Mi?

Evet bütün ülkelerdeki gibi Türkiye’de de bulunan Koronavirüs’ü tehlikeli. Türkiye’de ölüm olmamasının nedeni ise sağlık konusunda çok ileri bir seviyede olmamızdan kaynaklıdır. Bu şekilde devam ederse Türkiye virüs krizinden en az yara ile kurtulan ülke olacaktır.

En son olarak evet Türkiye’de koronavirüs var ama kesinleşmiş olarak vardır. Türkiye’de Koronavirüs olduğu tamamen kendi yorumumdur ve resmi olarak olmadığını belirtmekte fayda var. Resmi olarak sadece şüpheli hastalar vardır ve bunların tamamı karantinadadır. Şuanda korkulacak herhangi bir durum yoktur ama tedbirli olmakta fayda vardır.

Gönderi dikkat çekme amacıyla paylaşılmıştır. Corona Virüs Korunma Yolları yazımıza bakmanızı öneririm.

Koronavirüs’ten korunmak yolları makale paylaşımından korunmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.
Herkese sağlıklı günler…

Bu yazının tüm hakları Nasilbasarirsin.com’a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©


Koronavirüs Türkiye’ye Geldi!” için 100 yorum

Bir cevap yazın

Görüşmeyi Başlat.
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Merhabalar, Sitemize Hoşgeldiniz... Özgün içeriklerimiz ile başka yerde bulamayacağınız bilgileri sizlere aktarıyoruz.
Koronavirüs Türkiye’ye Geldi! paylaşımımıza baktığınızı görüyorum. Yardımcı olmamı ister misiniz?