İlk Kez Kamp Alanına Gidecekler Dikkat EtsinUzun süredir sitemize içerik giremiyorduk ve bunun sebebi yoğunluktan kaynaklıydı. Hepinizden özür dileriz. Asıl konumuza geri dönelim. Ben gibi kampa gitmek isteyenler ama daha önce hiç gitmemiş olanlar için hazırladık bu içeriği. Daha önce gitmiş olanlar da yazımıza baksın mutlaka bilmediğiniz bir şey çıkacaktır. Bir arkadaşım aracılığıyla gördüğüm ve daha öncesinde kampa gitmiş bir abi için destek yazımız olacak ama sadece destek değil, bilgilendirme de yapmak istiyoruz. İlk başta Kamp Nedir? gibi bir başlık atmak istemedik bu yüzden farklı şekilde sizlere anlatmaya çalıştık. Kampa gittiğimizde ihtiyacımız olacak aletlerin yanımızda olması gerekiyor ve bu aletler nedir bilmiyoruz. Bizlerde daha önce gitmiş birisinin çok güzel bir projesiyle karşılaştık. Bu projede yanımızda olması gereken aletlerin tanıtımı ve kampa gidenlerle sohbetler olacağını öğrendik. Artık tam anlamıyla anlatalım.

Kamp Proje Detayları

Bizlerin anladığı kadarıyla anlatmaya çalışacağız. Bunun sebebi ise direkt olarak projenin içinde olmamamızdan kaynaklıdır. Pandemi döneminde olduğumuzdan ve temas durumunu düşürmek için projede dışarıdan kişiler çağrılmayacak ama kampa gidenlerle röportaj yapılacağını biliyoruz. Pandemi bittikten sonra Tayga Outdoor (Recep Ali Gündüz) dışarıdan birilerini çağıracağını düşüyoruz. Kendisinin açıklaması yazımızın en altında yer alıyor videoyu izleyebilirsiniz. Orada da bahsettiği gibi birkaç kişiyi çağıracağını ve kamp yapacağını belirtiyor sadece bunlar da değil yukarıda bahsettiğimiz gibi kampa gidenler kişilerle röportaj yaparak kullandıkları aletleri bizlere tanıtacaktır. Daha öncesinde yapmış olduğu etkinlikleri tekrardan yapacağını ama bu durumunda pandemi sürecine göre olacağını belirtiyor. Eğer hiç gitmediyseniz ya da daha önce gidip Tayga Outdoor (Recep Ali Gündüz) ile kamp yapmak isterseniz kanal içeriklerini takip etseniz sizler için iyi olacağını düşünüyoruz. Kısaca projede kamp etkinliği ve kampta ihtiyacınız olacağı aletler tanıtılacak.

Kampa Hiç Gitmediyseniz Bunlara Dikkat Edin

Kampta nelere ihtiyacınız olabilir öncelikle bunları bir liste halinde çıkarmanızda fayda var diyebiliriz. Bu listede yer alan ürün ya da aletleri temin etmeden sakın gitmeyin ve bizlerden tavsiye asla tek başınıza gitmeyin. İlk kez gittiğiniz için aklınıza gelmeyen ama ihtiyacınız olabilecek aletler ya da ürünler olabilir bu yüzden yanınıza birini almanızda fayda vardır. Bizlerin tavsiyesi yanınıza alacağınız kişi daha önce kampa gitmiş ve ihtiyaçları bilen kişi ya da kişiler olmalı. Peki neden? Daha önce kampa giden kişiler ilk gittiklerinde yanına almadığı aletleri unutmayacaktır sizde olmasa bile yardımcı olabilecektir. Bunun yanı sıra sizden çok daha iyi ihtiyaçları bilecek ve buna göre sizleri yönlendirecektir. Bu sizin için büyük avantaj sağlayacağını düşüyoruz. Sizin kamp alanında neler yapmanız gerektiğini anlatabilecek ya da yapamadığınız işlemlerde yardımcı olabilecektir. Kısaca sizin aşırı derece problem yaşamanızı engellemeye çalışacaktır. Gerekli aletler onda olduğundan sizin unutmanız halinde o kişiden rahatlıkla temin edebileceksiniz. Kamp bölgesinde karşılaşabileceğiniz bazı problemler olabilir. Örnek olarak yaban hayvanları ile karşılaşabilirsiniz bu durumda yanınızda kampa gitmiş birinin olmaması halinde ne yapacağınızı bilemeyebilir ve bundan dolayı sıkıntı yaşayabilir ve ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Sağlık Sorununuz Varsa Kamp Alanında Mutlaka Dikkat Edin

Kamp alanları şehir merkezlerinden genel olarak azda olsa uzak yerlerdedir. Tabi bu durum sağlık sorununuz varsa sıkıntı olabilir. Peki ne yapmalısınız. Kronik rahatsızlıklarda düzenli ilaç kullanımı önemli olduğu için mutlaka yanınıza ilaçlarınızı alınız, ilaçları unutmamanız sizler için hayati değer taşımaktadır. İlaçlarınız yanınızda olsa bile yanınızda gelen kişiye kriz ya da rahatsızlanmanız halinde yapması gerekenleri daha önceden anlatmanız sizlerin yararına olacaktır ve bu sayede rahatsızlık anında yanınızdakinin panikleyip ya da ne yapacağını bilememesi durumundan kurtulmuş olacaksınız. Eğer rahatsızlığınızdan dolayı son zamanlarda sıkıntı yaşıyorsanız kampa gitmemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Unutmayın kamp kaçmıyor istediğiniz zaman gidebilirsiniz ama önce sağlığınız önemlidir.

Yanınıza Mutlaka Olması Gerekenler

Şunu asla unutmayınız. Kamp alanında yaralanabilirsiniz. Bu yüzden yanınıza basit düzeyde bir ilk yardım kiti (Gazlı bez, Tentürdiyot vb.) almanız sizin için daha iyi olacaktır. Yaralanma durumunda bu kitle o bölgeyi dezenfekte edebilir daha büyük sıkıntılardan kurtulabilirsiniz. Yanınızda bir adet bıçak olması sizin için iyi olacak kesmeniz ya da koparmanız gereken bir şey olduğunda sıkıntı yaşamanızı engelleyecektir. Bir adet iğne ve iplik olması da sizin için iyi olacaktır. Unutmayın herhangi bir şekilde kıyafetiniz yırtılabilir. Yanınızda ateş yakabilmeniz için en az bir adet çakmak olmalı ama bizim tavsiyemiz bir tane çakmak yerine 2 ya da 3 adet çakmak almanız. Elinizdeki çakmağın taşı ya da gazı bitebilir bu durum ateş yapmanızı zorlaştıracak ya da yakamamanıza sebep olabilecektir. Bunların dışında ise ateş yakmanızı daha da kolaylaştırmak için hızlı yanabilen bir madde almanız iyi olacaktır ama bu maddeyi dikkatli kullanmanızı tavsiye ederiz. Tabi ki çadırı unutmayın açıkta yatmak istemiyorsanız 😊

Videoyu izlemek için buraya tıklayınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Yardıma İhtiyacınız Var mı?
Merhaba;
Yardımcı olmamı istediğiniz bir konu var mı?